upgrade your browser or activate Google Chrome Frame to improve your experience.
Vestuvių fotografas Plungėje Gargžduose|Fotosesijos nuotraukos

Vestuvių fotografas Plungėje Gargžduose|Fotosesijos nuotraukos

 

 

Pasiruošimas vestuvėms

   Vestuvių dieną susitikau su jaunąją anksti ryte, pas kirpėją. Pasidariusi šukuosena jaunoji grįžo namo, o ten jau radome visą būrį žmonių jau besiruošiančių vestuvėms. Pasiruošimas vyko greitai ir sklandžiai, nes buvo norima neatsilikti nuo suplanuoto vestuvių grafiko. Merginos jaunajai padėjo apsivilkti suknelę. bei susitvarkyti papuošalus. Nepaliktas likimo valiai buvo ir jaunasis. Tikriausiai nėra nė vienu vestuvių, ar krikštynų kuriuose nereikėtų kam nors padėti užrišti kaklaraištį. Ne išimtis buvo ir šios vestuvės. Prie kaklaraiščių rišimo „specialisto“ tuoj už jaunojo išsirikiavo eilė. Nors paprastai jaunųjų automobilį puošia pamergės, bet šiose vestuvėse automobilį puošė vyrai, patikimai pritvirtindami turimus papuošalus prie automobilio. Smagu, kad yra laikomasi senų papročių. Tėvams laiminant jaunuosius muzikantai užtraukė palydėtuvių dainą kuri ne vienam padėjo iš spausti ašarą. Taip prasidėjo kelionė tikrai šeimai sukurti.

Vestuvių ceremonija.Fotosesija

    Beveik minutės tikslumu atvykus į Plungės Civilinį Metrikacijos Skyriu santuokos ceremonijos ilgai laukti nereikėjo. Dokumentų sutvarkymas, sklandi santuokos registravimo ceremonija ir vėl į kelią. Dabar į Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia, įregistruoti bažnytinės santuokos. Įėjus į bažnyčią vestuvininkų veiduose atsirado susikaupimo ir ramybės jausmas. Santuokos apeigos, priesaika, jaunavedžių ir piršlių pasirašymas bažnytinėje knygoje ir santuokos ceremonija bažnyčioje baigta. Keletas nuotraukų prie bažnyčios ir vėl į kelią, išpildyti jaunavedžių norą vestuvių dieną nors ruputį pabūti prie jūros. Atvažiavus į Šventosios paplūdimį visi vestuvininkai nusimovė batus ir puolė į jūrą gaivinti pavargusių kojų. Trumpas pasivaikščiojimas pajūriu ir vėl į kelią. Tik dabar jau reikia laiku grįžti namo.

Jaunųjų sutikimas

   Kadangi jaunųjų maršrutas buvo visiems žinomas, užtverti kelią ir prašyti išpirkos už pravažiavimą buvo vieni niekai. Vestuvininkų mašinos buvo stabdomos susikibus už rankų, virvelėmis papuoštomis gėlėmis, o viena kompanija net ypatingai tam pasiruošė. Iš kažkur ištraukė kelio ženklą liaudyje vadinama „plyta“. Pritvirtino prie storos virvės taip padarydami improvizuotą kelio užtvarą. Patys buvo persirengę ubagais ir kaimo muzikantais. Kol vyko derybos dėl pravažiavimo išpirkos kelio ženklas prieš mašinas buvo pastatytas ant žemės ir paremtas didžiuliu buteliu tam, kad atliktų savo paskirtį. Vestuvininkams panaudojus visas derybines „galias“ bei turimus materialius išteklius nuo kelio buvo pašalintos visos kliūtys trukdančios pravažiuoti. Persirengėliai džiaugėsi gautomis „gausiomis“ dovanomis ir linkėjo jauniesiems laimingo kelio.
Parvažiavus namo jau buvo tamsu. Tėvai jaunuosius sutiko su duona ir druska, o vestuvininkai norėjo pamatyti kaip jaunieji yra pasiruošę bendram gyvenimui. Jaunasis „ruošė malkas žiemai“. Jaunoji vietoj vaiko vystė lėlę. Jaunajam nešant nuotaką per iš lentos padarytą lieptą buvo sutraiškyta lėkštė. Iš šukių kiekio buvo spėjama kiek jaunieji susilauks vaikų. Atėjus prie puotos stalo radome jau vykstančias vestuves. Persirengėliai ir netikri vestuvininkai sėdėjo prie stalo ir šventė. Persirengėliai ilgai nekankino vestuvininkų. Po trumpų derybų už „gera išpirka“ užleido stalą tikriesiems vestuvininkams.
   Valandėlė atsikvėpimui. Nusifotografavus su tėvais, giminaičiais bei draugais visi sėdo prie stalo švęsti vestuvių. Dar keletas nuotraukų prie puotos stalo ir mano kaip vestuvių fotografo darbas beveik baigtas. Beliko sutvarkyti ir atiduoti turimą medžiagą bei ruoštis kitoms vestuvėms.

 

Parašykite savo vardą
Parašykite eleektroninį paštą Neteisingas elektroninis paštas
Nėra žinutės