Kaip sukurti nuotraukų achyvą
Kuriant archyvus ir atsargines skaitmeninių nuotraukų kopijas yra laikomasi tų pačių taisyklių kaip ir dirbant su paprastais dokumentiniais failais. Taisyklių pagrindą sudaro informacijos saugojimas bent dviejose skirtingose vietose, kad prarastus duomenis pagrindinėje laikmenoje būtų galima atkurti iš atsarginės. Pasidalinsiu savo patirtimi kaip aš dirbu su nuotraukomis siekdamas visada turėti atsarginę kopiją.
Darbo fotoaparatūra
Vienas iš dažnai klientų užduodamu klausimu, o kas randasi fotografo fotokrepšyje? Fotografams yra proga pasigirti turima fotoaparatūra, kartu ir nuraminti klientą, kad jo turima technika yra reikiamo lygio ir nepaves fotografuojant atsakingais momentais. Klientas supranta ekonomikos dėsnius taip - nefotografuoji, negali nusipirkti brangesnės patikimos fotoaparatūros. Fotografuoji, brangini savo darbą ir reputaciją, todėl nebijai parodyti su kokia aparatūra dirbi. Per daugelį fotografavimo metų yra nusistovėjęs fotoįrangos mano darbinis komplektas, kuris laikas, nuo laiko yra tik gerinamas. Tai pažiūrėkime su kokia fotoaparatūra aš dirbu.
Kaip rinkausi naują objektyvą
Kokio židinio bus naujasis objektyvas dirbantis poroje su Canon EF 28-70 f2,8L II apsispręsti buvo nesunku. Su objektyvu МИР-1В 2,8/37 ilgai fotografavau vestuvėse, krikštynose, centriniuose metrikacijos skyriuose, bažnyčiose. Objektyvas puikiai tiko reportažiniam fotografavimui, o grafiniame redaktoriuje pritaikius filtrą buvo matyti, kad turint objektyvus nuo 24 iki 200 mm daugiau kaip trečdalis nufotografuotų nuotraukų yra apie 35 mm.
Naujos fotoaparatų rinkos tendencijos
Kelne photokina parodose yra pristatomi naujausi gaminiai, nurodant gaires į kurią pusę artimiausiu metu judės foto pramonė. 2018 metų parodoje didelių technologinių naujovių pristatyta nebuvo, bet keičiasi požiūris į senų technologijų panaudojimą išspaudžiant iš jų viską ką galima, kartu ruošiant dirvą naujų atsiradimui. Pažiūrėkim su kokių firmų fotoaparatais yra fotografuojama: Canon 58%, Nikon 34 %, Sony 4%, Fuji 1%. Likusi dalis visom nepaminėtoms garsioms ir nelabai garsioms firmoms bei telefonams.
Kodėl blogas makijažas gali sugadinti nuotraukas
Prieš fotosesiją padarytas brangus makiažas, o nuotraukos gavosi šiaip sau. Kodėl taip yra atsakymą rasti gana sunku. Pabandysiu paaiškinti daromas klaidas. Pateiksiu visažistų daromų klaidų pavyzdžius su nuotraukomis prie jų.
Nors makiažas tapo kiekvieno ryto ritualu, bet dauguma dailiosios lyties atstovių negali atskirti makiažo tipų ir paskirties. Profesionaliai padarytas makiažas naudojamas ne laiku ir ne vietoje gali sudaryti klaidingą įspūdį apie žmogų.